Sport i fitnessHokej

O tome koliko vodi hokejaškoj utakmici

hokej borba Uredba ima svoje karakteristike. Izašli su postepeno na više od dva stoljeća povijesti ovog popularnog u mnogim zemljama svijeta igre.

Iz povijesti hokeja na ledu

Unatoč činjenici da je u dela evropske srednjovjekovne slikarstva grafike i slike u više navrata javljaju, u kojima nas ljudi dobro igraju poznata igra, rodnom hokeja se smatra Kanadi. Postavlja se pitanje koliko vodi hokejašku utakmicu, malo ljudi su zabrinuti u osvit ovog sporta. Ljudi igrajući hokej za zabavu i sve dok vam dosadi. Ali istorijski izvori donio nam datum prvog hokej na ledu konkurenciju, održana 3. Mart 1875 na klizalištu "Viktorija" u Montrealu. A sa početkom službenoj konkurenciji je bilo razlike, koliko dugo traje za hokej. Prvi postojeći set pravila igre hokeja je osnovan, usvojen i objavljen 1886. godine. Kasnije hokej brzo stekao popularnost tokom dvadesetog stoljeća, proširio u cijeloj sjevernoj hemisferi. Tradicionalno su bila dva škola hokeja - Kanadski i Evrope. A konkurencija između njih doprinijeli razvoju ovog sporta. Hokej turnir je postao jedan od glavnih tačaka programa Zimskih olimpijskih igara.

Trajanje hokej utakmicu

U međuvremenu, propisi hokej utakmica nisu bili univerzalni za različite zemlje i dijelovima svijeta. U Evropi i Americi početkom stoljeća je primjetno drugačije. Trajanje hokej je lako utvrditi da li je igra je remi tolerirati. U ovom slučaju, igra se sastoji od tri perioda dvadeset minuta sa dva petnaest minuta pauze između. Proračun je napravljen samo čiste vremena igre, odbrojavanje je izvedena sa štopericom i zaustaviti kada je sudija iz nekog razloga prekinuo igru.

Igranje na win

Ali ova praksa je bilo dovoljno prihvatljiv za veliki turnir takmičenja sa velikim brojem ekipa koje učestvuju. A remi utakmice će dovesti do pooštravanja takmičenje u nedogled. Osim toga, igra počinje da gubi oštrinu i agilnost. Stoga, praksa hokeja takmičenja širom svijeta postepeno došao na potrebu da se igra na određeni rezultat, otkrivajući pobjednika utakmice. A remi zaustavio odijelo i gledalaca i učesnika. U skladu s tim, odgovor na pitanje koliko vodi hokejašku utakmicu, izgubili jedinstvenost. Utakmica je bila poslednja odrediti pobjednika. Osnova pravila ostala ista tri perioda od dvadeset minuta. Ali, ako su završili remijem, timovi su počeli da nude dodatno vrijeme. Dodatni period se zove prekovremeno. Njegovo trajanje je deset minuta. Igrao je do prve ciljeva. Kako bi se izoštri igru, na terenu sa svake strane može biti četiri igrača umjesto pet. To daje igra dinamičan i mijenja ukopanih taktički gradnje. Prema propisima Continental Hockey League, ako produžetaka nije otkrila pobjednika, ekipe nastavljaju da sredim stvari bacajući slobodnih udaraca - metaka. Prva tri iz svake ekipe, a zatim za pobjedu. I u ovom slučaju samo na konačni ciljevi to zavisi od toga koliko vodi hokej. Bullets izgleda impresivno, ali ipak u finalnoj utakmici odlučio da bez njih.

Turniri plej-ofa

Posebna prodornost i ekspresivnost igre dođe do završne faze prvenstva Continental Hockey League. Ovo je igra "u letu" je gubitnički tim ispao iz daljeg učešća na takmičenju. Dakle, odgovor na pitanje koliko vodi hokejaškoj utakmici u plej-ofu, je potpuno nepredvidljiv. Situacija se znatno komplicira činjenica da je u ovom dijelu propisa turnira isključuje održavanje slobodnih bacanja. Ako dodatno vrijeme nije otkrila pobjednika, nakon pauze je dodijeljen drugi produžetak. Njihov broj nije ograničen. Igra će se nastaviti sve dok pobjedu. Cena je jedan od ciljeva u završni dio svake utakmice može biti vrlo visoka. Igra je često traje težak karakter i produženo strah od igrača da napravi grešku i dati protivniku šansu za odlučujući pogodak. To je razlog zašto je utakmica u plej-ofu može biti toliko iscrpljujuće za igrače i za navijače.

CHL rekord

Najduža hokejašku utakmicu u povijesti Continental Hockey League je 21. marta 2014. godine u Pragu, u četvrtfinalu doigravanja. Utakmica između timova "Lav" i "Donbass" završen je pobjedom 127 minuta, "Donbass". Utakmica je završila u sedmi periodu rezultatom 3: 4. To je u ovom trenutku krajnji odgovor na pitanje o tome koliko minuta traje hokej. Nema sumnje da je ovaj rekord će sigurno biti premašen. Ali, kada se to dogodi - ne možete samo nagađati.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.