Sport i fitnessKošarka

Antipova Svetlana - talentovani košarkaš

Antipova Svetlana je profesionalni košarkaš, koji je poznat širom svijeta. Ovaj branitelj karijere je stekla puno kluba i međunarodne pobjede. Ona je dao veliki doprinos razvoju košarke žena u Rusiji.

Prvi koraci u sportu

Antipova Svetlana (tada Zabolueva) rođen je 20. avgust 1966 u Mytishchi. Djevojka se nije razlikovao od svojih vršnjaka, sa izuzetkom visokog rasta. To je zahvaljujući njemu počela da se uključe u košarci u srednjoj školi. Svetlana kao dijete sanjala o karijeri u umjetničkom klizanju. Htjela je da se vozi na ledu u elegantnom haljini. Ali u to vrijeme u rodnom gradu nije bio Ice Palace za lekcije u umjetničkom klizanju.

Možda je tako bolje, jer onda bi bilo u našoj zemlji nisu imali tako talentirani defanzivac kao Antipova Svetlana. Sportaš rado prisjeća svog prvog trenera Jelene Mihajlovnu Tarasov. Ona je bila ta koja je predavala Svetlana osnovne tehnike u košarci i predavao devojku naporan rad.

Početak profesionalne karijere

U 13 godina, Svetlana postao igra za tim Mytischi. Antipova talenat je tako očigledno da je na prvom turniru njenog napomenuti stručnjaka iz mnogih košarkaške ekipe. Ona je tada postao igrač KK "CSKA". Ali za reprezentaciju SSSR-a, tadašnji selektor Leonid Jachmenev nije izazvao.

Tek nakon njegove ostavke je novi trener Jevgenij Gomelsky počeo da pozove ovaj nadareni košarkaš u redovima reprezentacije. Antipova Svetlana u mladim godinama je bio poznat u cijeloj zemlji. Takav uspjeh je postigla zahvaljujući svom radu. Ni u kom slučaju odvratiti ga od voljene sporta.

Na Evropskom prvenstvu

Prvi uspjeh je čekao Svetlana 1989. na Evropskom prvenstvu u Varna. Kroz prvenstvo pokazalo je konstantno visok nivo profesionalizma. Ali najbolji igra za sportiste je konačna bitka protiv ekipe iz Čehoslovačke. U finalu je postigao 12 poena i dao veliki doprinos pobjedi naše reprezentacije na Evropskom prvenstvu. Svetlana Antipova na turniru je došao u simboličkom tima.

Pauza u karijeri i povratak u profesionalni sport

Nakon što je osvojila međunarodni turnir Svetlana Antipova udala košarkaš Sergei Antipov. 1990. godine, kćerka Anastasija je rođena u paru. Ali uskoro je brak raspao. Sportaš brzo udaljila od isporuke i vratio se u profesionalnom sportu.

Na ovoj branitelj Evropskog prvenstva bio 5. u postigao u timu. Njegov najbolji meč Svetlana održan ponovo u finalu, postigao 14 poena. Naš tim pobijediti reprezentaciju Jugoslavije sa rezultatom od 97:84. Nakon ovog događaja, zemlja je počela teško. Poteškoće uticala na finansiranje sporta. Na Olimpijskim igrama u Barceloni CIS tim igrao pod bijelom zastavom. nju niko nije očekivao da velike pobjede. Najteža za ženska košarkaška reprezentacija pokazala se kao u polufinalu protiv takmičara iz Sjedinjenih Američkih Država. Svi stručnjaci u sportu dao pobjede američkog tima. Ali, uprkos tome, ruska reprezentacija osvojila, a zatim u finalu sa sigurnošću tukli kineski tim sa rezultatom 76:66.

Svetlana Antipov (olimpijski prvak) u polufinalu protiv SAD koja je održana 28. minuta igre. Ovaj uspjeh na Olimpijskim igrama do sada ostao u memoriji ruskih navijača košarke. Antipov nakon povijesne pobjede dobio je titulu počasnog Master of Sports.

Kolaps prvaka tim

Nakon uspješne Olimpijade najjači tim raspao. Na godinu dana Evropskog prvenstva ženska košarkaška reprezentacija završio na 7. mjestu. Naši sportisti su postavljeni u svakoj utakmici, ali je gubitak jakih igrača su napravili sami osjetio.

U prvenstvu Rusije bio je jasan favorit košarkaški klub "CSKA", koji je dugo zagovarao Svetlana Antipova. Ovaj Moskva tim je osvojio prvenstvo Rusije od 1992. do 1997. godine.

Olimpijade neuspjeh, i ispunjavanje svog budućeg supruga

Na Olimpijskim igrama, koji je održan 1996. godine, proslavljeni košarkaš Antipova odigrao samo jednu utakmicu. U utakmici protiv Japana, dobila je ozljede gležnja. Ruske reprezentacije na turniru zauzeo 5. mjesto. Svetlana Antipova, košarka za koji je uvijek bio pitanje života, na Olimpijskim igrama je sreo ljubav - Sergej Belov. Na Igrama u Atlanti, on je trenirao muška košarkaška reprezentacija. Godinu dana kasnije, ljubitelji su počeli da žive zajedno.

Nastavak karijere

Svetlana je učestvovao u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, gdje je reprezentacija osvojila je drugo mjesto i otišao u finalni turnir, koji je održan u Mađarskoj. Tu je naša ženska košarkaška reprezentacija osvojila 6. mjesto, osvojivši samo 4 utakmice od 8. Na Evropskom prvenstvu, koji je održan naredne godine, tim, zajedno sa Antipova djelovao više uspješno. U kvalifikacijama turnira, ona smatra zauzeo prvo mjesto u grupi. I u prvenstvu, naš internacionalni tim osvojio srebro, izgubivši samo 2 utakmice - i SAD ženske reprezentacije.

U prvenstvu Rusije ženska košarkaška reprezentacija "CSKA" osvojio je brončanu medalju u 1999. godini. Nakon toga Antipova otišao u tim "Dinamo". U istoj godini Belov prepušteno trener kluba "Ural - Grade". Od 2006. do 2008. godine bio je na mjestu predsjednika kluba. Svetlana i otišla do Urala nakon što je njen suprug. Tamo su ih dodijeljeno zemljište, i oni su sagradili kuću. Sergej i Svetlana živjeli zajedno 17 sretna godina. 70 godina života Sergei Belov umro.

Svetlana Antipova, biografija koja je uspješno razvila do kraja svoje profesionalne karijere je trenerski posao. Ovaj defanzivac je dao veliki doprinos napretku žena košarku. Sve pada u istoriji ovog sporta u Rusiji.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.