Sport i fitnessNogomet

Malo Wales - ovo je velika pobjeda. Priča jednog tima

Mala planinska zemlja Wales - je snažan dio Velike Britanije. Ali velški se svake godine sve dalje i dalje od utjecaja britanske politike u javnom životu i kulturi. Ova mala zemlja sa populacijom od nešto više od 3 milijuna ljudi stekao svjetsku slavu nakon Evropskog prvenstva u fudbalu 2016. godine. Utakmica Portugal - Wales je izgledao, bez pretjerivanja, cijelu zemlju.

Velški nogometaši reprezentacije su dočekani kao nacionalni heroji, a nije ni čudo, jer su ovi hrabri ljudi uspjeli dokazati svijetu da je moć nije u broju kvadratnih kilometara, koje pripadaju državi, a ne u populaciji. To je hrabrost i upornost su prepoznatljive karakteristike Velsa fudbalske reprezentacije.

Istorija velški nogomet

Wales - ovo je jedan od najstarijih fudbalskih ovlasti Starog svijeta. Njegov prvi meč u ekipi ove zemlje održan je 1876. godine protiv Škotske i izgubili sa rezultatom 0: 4.

Velški iako imaju odlične fizičke karakteristike, nikada nisu bili jaki u pojedinim vještinama. Sve njihove uspjeh kao tim su na osnovu kvaliteta timska igra i strogo pridržavanje uputstva stručnog štaba.

Istina, posebna dostignuća Velsa reprezentacije nije mogao pohvaliti. To nije bio do 2016. godine - kada je u znaku zvijezda po imenu Wales. Ovaj događaj samo je eksplodirala u svijetu fudbala i pod nazivom za mnoge evropske ekipe kao potpuno iznenađenje.

kolo kvalifikacija

Po prvi put od 1958. godine, velški našli pravi put do finala Evropskog prvenstva. U vašoj grupi, oni su drugo mjesto, odmah nakon belgijski tim, iako je u ličnom sastancima šanse su bile na strani od Velsa.

Na putu do finala Evropskog prvenstva protiv Velsa ostavio daleko iza takvih timova timova Izraela, Bosne i Hercegovine, Kipar i Andora. Tokom cijelog ciklusa kvalifikacija za velški primio samo 4 gola koja ih karakteriše kao tim koji je u stanju da se efikasno brani. A 7 golova Bale (ukupno su postigli 11) vodio tim do finala sa dobrom gol razlikom i golova.

Grupna faza: Final Stage

Njegov prvi susret štićenika serije grupe Chris Coleman proveo sa reprezentacijom Slovačke. Iako je reprezentacija Slovačke i nije jedan od favorita turnira, podcijeniti protivnika nije mogao. Već u 11. minutu utakmice, bio je Garet Beyl otvorio bodovanje i doveo svoj tim u vodstvo. Slovaci su 50 minuta da se izjednači. Ali nogomet sreća taj dan je pokazao na strani velški, a već na cilju 81 minutu Robson-Kanu je vodio reprezentaciju Velsa naprijed. Ova pobjeda rezultat su uspjeli zadržati do kraja utakmice, a njihov način da se na Evropsko prvenstvo velški nastavio, ima sredstva 3 boda.

Sljedeća utakmica Wales - Engleska završio je pobjedom na engleskom jeziku. I to usprkos činjenici da je prvi velški postigao. Tuning u ovom meču, igrači Engleske su svjesni da Wales - ovo je vrlo ambiciozan tim, koji iako nema "zvijezda" strukture, kao što su engleski, ali će se boriti do posljednjeg minuta utakmice. Daniel jedini gol u 92. minutu utakmice da spasi više engleski tim od gubitka poena.

I, možda, najupečatljivija igra, koju je održao Welsh tim u grupnoj fazi, bio je na utakmici protiv Rusije. Velški još jednom dokazao da su došli na ovaj turnir za pobjedu. U prvoj polovini igre Bale i 9 puta pasti u krilo vrata ruskog tima. 2 od Štrajk je završen u cilj, a drugi velški postigao gol u drugom poluvremenu. Dva ubedljiva pobeda omogućila Wales da ide u 1/8 prvenstvu.

Pobjedničke marš

Za utakmicu protiv Sjeverne Irske i Velsu tim je nastao kao favorit. Ali štićenici O'Neill proučavao taktika velški tim i nije dao mnogo prostora za napad. Samo zahvaljujući autogol Northern Ireland igrač Chris Coleman tim plasirao se u četvrtfinale, gdje su ponovo čeka protivnika u kvalifikacijama - belgijske reprezentacije.

Utakmica Wales - Belgija je veliko razočaranje za belgijski navijači. Ova zvijezda koji je prikupljen od Belgijanaca, gotovo da nije ekipa na turniru. Belgijski selektor Marc Wilmots ne može pomoći svoje štićenike, kada su izvukli jedan za drugim loptice mrežice vrata. Više od ubjedljivu pobjedu za Wales 3: 1 je postao senzacija na Evropskom prvenstvu.

Ronaldo protiv Bale?

Polufinalu je obećao da će biti zanimljivo. Utakmica Portugal - Wales je održana uz veliku podršku navijača iz oba tima. Novinarima nazvao ovu igru duel Bale i Ronaldo, iako je, naravno, ovisi o tome kako svaki od timova će biti u mogućnosti da dođu i rade glupo greške.

Šta bi moglo suprotstaviti portugalski igrači u velški reprezentacije? Nejasan igra u grupnoj fazi (3 remija), pobjeda nad rivalima u produžecima ili kao rezultat kazne protiv svijetle i dinamičan igra Bale i njegovi drugovi.

Ali velški priča je gotova u ovom meču, koji su izgubili rezultatom 0: 2. Unatoč porazu, u domovini fudbalera su dočekani kao pravi heroji koji su otvorili širom svijeta prilično mala zemlja na drugoj strani.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.