Sport i fitnessSportovi na otvorenom

Olga Pyleva, Biografija

Olga Pyleva - domaći biatlonu, ponovio pobjednik Svjetskog kupa, 6-svjetski prvak i osvajač dvije zlatne medalje na Olimpijskim igrama. Nakon braka, uzela ime supružnika - Medvedtseva, ali većina je osvojio što prašine.

Cross-country skijanje

Olga Pyleva je rođen u Krasnoyarsk Territory u malom gradu kod Borodina, u srpnju 1975. U 10 godina, počeo sam ozbiljno da se bave sportom, a na prvi pogled samo skijaško trčanje. Diplomirala je na Akademiji za fizičku kulturu u Omsk.

Mnogo medalja na takmičenjima juniori, dva puta je postao svjetski prvak u relej, osvojio jednu srebrnu i dvije bronzane medalje u pojedinačnim trkama u juniorskoj svjetskom prvenstvu. Njen mentor bio zasluženi trener SSSR-a Alexander Grushin.

1996. godine, u prašnjavoj životu se dogodi značajan događaj - rođenje svoje kćeri Daria. Izlazi iz porodiljskog odsustva, ona odlučuje da ode u biatlonu, ski racing sport u vezi.

biatlon karijeru

U 2000. godini, Olga Pyleva fokusiran na biatlonu takmičenjima. U roku od nekoliko mjeseci, postao je jedan od vodećih sportaša u zemlji.

U sezoni 1999/2000, Olga poslušali prašine biatlonu podijum.

Već u trećoj utrci u sprint u Ruhpolding, Njemačka, osvojila je brončanu medalju. U završnoj fazi u Rusiji Surgut ponovo obavlja vrlo uspješno za debitanata. Prvi je bio drugi u sprint, zatim treći u trci težnji.

Prema rezultatima ove sezone je 20 mjesto. Ovaj rezultat je posebno važno s obzirom da je u prvoj polovini sezone Olga Pyleva nije učestvovao.

olimpijski uspjeh

U 2002. godini Pyleva postao član ruskog tima na Zimskim olimpijskim igrama u SAD-u Salt Lake City. Prvi program je pojedinac rasa. Biatlonac Olga Pyleva je uvjeren rase, tvrdeći da je pobjeda, prva tri vatrenoj liniji prošlo bez greške, ali zadnja dva puta propustili kao rezultat je ostao bez medalje, ali na 4. mjestu.

5 sekundi u finišu je izgubila od Šveđanin Magdalena Forsberg, koji je propustio dva puta u zadnjoj liniji, pobjednik je bio njemački Andrea Henkel.

Kruna za prašinu sprint ponovo, ovaj put nije stekla je medalja. Skliznuti na policu i malom brzinom da se udaljenost dozvoljeno da zauzimaju tek 8. mjesto. Pobjednik - onaj koji i dalje njemački Kati Wilhelm - Pyleva primili više od jedne minute.

Ali ne odustaju biatlonac Olga Pyleva, biografija koja je radikalno promijenjen 16. februar 2002. Ona je postao olimpijski prvak. Iako u početku nije sve bilo ružičasto, udaljenost je napustila 8. sa zakašnjenjem od više od jedne minute na prvom strelištu napravio grešku.

Kasnije je, međutim, snimanje bez greške i velike brzine omogućilo joj da se probije u lidera. Na poslednjem krugu Pyleva otišao s Wilhelm. Na oko 9,2 km Rusija je povukao ispred do 5 sekundi, na kraju uspeli da održe tu prednost. Na današnji dan, dobila je svoju prvu zlatnu olimpijsku medalju.

Ali ovaj uspjeh nije završila biatlonac na Olimpijskim igrama u SAD-u je osvojila i bronzu u timu releja. Pyleva radi na prvoj fazi. Palicu svom partneru Galina Kukleva dala čin lider trke. Međutim, to nije bilo moguće sačuvati prvo mjesto Rusima. Kukleva potpuno zakazala stalak, odlazak na dva besplatna klasa, i već predati palicu 7.. Svetlana Ishmuratova i Albina Akhatova, koji su pobjegli u kasnijim fazama kako su mogli su pokušali da ispravi situaciju. Kao rezultat toga, tim osvojio je bronzanu medalju.

Vancouver Olympics

Drugi zlatnu medalju biatlonac Olga Pyleva, čija fotografija krasi dok naslovnici svih novina, osvojio je na Igrama u Vankuveru. Međutim, samo je uspjela da zablista u trci tima. U releja.

Pyleva je već nosio ime Medvedtseva, nastupala je u trećoj fazi. Sportaši na pozornici ispred nje dva proveo samo dva slobodna patrone.

Olga je zauzeo njegovo dio udaljenosti precizno i na dobrim tempom. Uz trijumf završio dan Olga Zajceva. Završio je na drugom mjestu iza francuski tim više od 30 sekundi. Bronza otišla u nemački tim.

Jedan korak dalje od World Cup

U sezoni 2003/2004 Pyleva zasluženo se smatra jednim od vođa svijeta biatlon, u svim utrkama potvrđuje taj status.

U toj sezoni, ona je bila u mogućnosti da dobiju 6 pobjeda na Svjetskom prvenstvu. Jednom sam dobio na pojedinačne utrke i masovni start i dva puta ubrzanje i težnja rase Olga Pyleva. Fotografije sportista sa medaljama u rukama počeli da se pojavljuju sve češće i češće. U toj sezoni, zaista tvrde pobjedu u Svjetskom kupu, ali nije uspeo da nadmaši rezultate Norvežani Liv Grete Poiret nju. Pyleva - drugi.

Sljedeće sezone nastavila je zvjezdani performanse. Ali ovaj put Pyleva postao tek treći u ukupnom poretku, gubi dosta njemačkog Kati Wilhelm. Jedan od njegovih glavnih konkurenata. Pobjeda u toj sezoni osvojila Francuskinja Sandrin Bayi.

Olga Pyleva završio karijeru u profesionalnom sportu u 2010. godini.

Privatni život

Daria kćer je bila u Prašina od prvog muža, kojeg se razvela 2002. godine. Istovremeno Eugene Pylev joj je bio trener.

Drugi put se udala za poznatog biatlonac Valery Medvedtseva, olimpijski prvak u Calgary 1988. godine u relej.

U ovom trenutku su rođeni ima troje djece. Ovaj sin Arsenije i njegova kćerka Julia i Olga. Potonji je nastao krajem 2014. godine.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.