Sport i fitnessAtletici

Ruski klizač Jekaterina Malysheva: biografija i karijeru u sportu

Ekaterina Malysheva, biografija je predstavljen pažnju, je poznati ruski klizač. Sportista učestvovao na Olimpijskim igrama, u više navrata je postao pobjednik prvenstva Rusije.

biografske podatke

Ekaterina Malysheva, fotografije koje su predstavljene u ovom članku, rođen je u siječnju 1987. godine u Čeljabinsk. Od ranog djevojku koju je želio da se bave sportom, tako da su roditelji odobrili su posjeti dio brzom klizanju, koji je u potpunosti otkrio talent budućnosti Olimpijskih igara u sprint all-around.

Sa mlađim dob Ekaterina Malysheva razlikovala vrlo ozbiljan stav prema procesu obuke. Zajedno sa upornost i talent isplatilo prve sportske uspjehe.

Početak sport karijere

Na Svjetsko juniorsko prvenstvo 2004. u 17-godišnji ruski klizač postaje peti, a godinu dana kasnije - osmi. Godine 2006., on je osvojio sve svoje vršnjake u ruskom prvenstvu u klasičnom all-around.

Pre Olimpijade u Torinu 18-godišnji Ekaterina Malysheva ulazi u glavnu reprezentacije. Istovremeno sportaš prvi govornik na Svjetskom prvenstvu, pokazuje odlične rezultate za svoje godine. Malyshev je još na listi kandidata za put u Torino, ali treneri nisu usudili da razotkriju mladi i neiskusni Dafen.

Cilj - Vancouver

Ne udaraju na Olimpijskim igrama Torino, Malyshev početi ozbiljnu obuku za naredni igre. Aktivno govori na Svetskom kupu u tri opsega: 1.500, 1.000 i 500 metara. Catherine je učestvovao i po prvi put na Evropskom prvenstvu, koji je pogodio prvih dvadeset sportaša. Ali najveće dostignuće u ovoj godini bila je bronzanu medalju u sprintu nije domaćem prvenstvu.

Sljedeće sezone, Ekaterina Malysheva napravio svoj debi na Svjetskom prvenstvu, gdje je postala XVIII u sprintu. Među dostignuća sportistkinje treba napomenuti jedanaestom mjestu na trci na sto metara na Svjetskom prvenstvu, kao i brončanu medalju u ruskom prvenstvu u 500 metara.

Pre-Olympic sezone Malyshev obavlja vrlo aktivno. Ponovo je ušao treći u prvenstvu Rusije na pola udaljenosti kilometar. Sportista na svjetskom prvenstvu ponovo zauzela osamnaestom mjestu i na evropskom - XV.

Olimpijske sezona je prilično dobro za Ekateriny Malyshevoy. To je postao dvostruki osvajač medalje ruskog prvenstva, a osvojio je peto mjesto u sprintu na Svjetskom prvenstvu.

U Vancouver Ekaterina Malysheva otišao s nadom da se nadmeću za olimpijske medalje. Ali, nažalost, konkurencija ispostavilo se da je nesretan za nju. Na trci na 500 metara Malyshev je 24 mjesto, a kilometar - 27.

Primorani da naprave pauzu i dom Olimpijadi

U posleolimpiysky sezone Ektaerina Malyshev ponovo osvojio je srebrnu medalju u ruskom prvenstvu postala joj krunu 500 metara udaljenosti. Međutim, zbog svoje dugogodišnje bolesti - limfadenitis - sportaš gotovo je morao da završi karijeru.

Nakon pauze od godinu dana Malyshev obnavlja svojim nastupima na Svjetskom prvenstvu i ponovo postaje dva puta pobjednik ruskog prvenstva a. Ona je trebala nastupiti na Svjetskom prvenstvu, ali to propustio zbog ozljede glave.

Za kućne Olimpijade Malyshev priprema vrlo teško. Opet, ona je bila druga u 500-metrovke prvenstvu Rusije. U Sočiju, Catherine je svirao na njegovom omiljenom udaljenosti. Nažalost, borba za medalje na ruskom konkobezhki nisu radili - to je sedamnaesti mjesto.

Unatoč zauzet raspored treninga i nastupa, Ekaterina Malysheva moći završiti Ural Akademije za fizičku kulturu.

Sportista neće napustiti klizanje. Među svoje planove - sudjelovanje na Olimpijskim igrama 2018 u Pjongjangu.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.