Sport i fitnesKošarka

Aleksej Šved - obećavajući igrač Philadelphia Sixers

Aleksej Šved je ruski košarkaš koji igra u NBA za ekipu Philadelphia Sixers. Smatra se najprogresivnim učesnikom ruskog prvenstva 2010/2011. Nosilac je bronzanih medalja Evropskog prvenstva 2011. i Olimpijskih igara 2012. godine. Ovaj članak će opisati njegovu kratku biografiju.

Detinjstvo

Alexey Shved (slika ispod) rođen je u Belgorodu 1988. godine. Dečak je počeo igrati košarku u školskim godinama. Njegov prvi trener je bio njegov otac.

Rana karijera

"Burevestnik" - ovo je ime tima, za koji je Alexey Shved počeo da igra. Košarka je provela samo jednu sezonu. Zatim su bili ekipi "Conti", "Khimki" i "CSKA". Do kraja sezone 2009-2010, mladić je iznajmljen iz Moskve "Dinamo".

NBA

Tokom 2010. godine, Alex Shved je učestvovao u nacrtu. Međutim, košarkaš nije izabran ni u prvom ili drugom krugu.

Sredinom 2012. godine, Associated Press je objavio da se sportista povlači iz CSKA Moskva i potpisati ugovor sa BC "Minnesota Timberwolves" tri godine. Dogovor je iznosio oko 10 miliona dolara. Nekoliko dana kasnije zvanično se preselio u ovaj klub.

U sezoni 2012/2013, većina igrača Timberwolvesa je povređena, tako da je Alex Shved proveo više od 20 minuta po utakmici na sajtu. Ubrzo je postao ključni igrač. Već na svom sedmom meču atleta je pola sata postigao 16 poena, a napravio je 3 presretanja, 4 skokova i 5 asistencija. Na devetom meču, postavio je novi lični rekord - 22 poena za 33 minuta. Aleksej je postao četvrti Rus u NBA, osvojio najmanje 20 poena za utakmicu.

Double-double

Kraj junaka ovog junaka obilježio je važnim događajima. Aleksej Šved je napravio svoju prvu karijeru dvostrukog dupliranja (12 asistencija, 12 poena). Ovo se dogodilo u meču protiv vodećeg tima u timu za šampionat "Oklahoma". U 2013. godini švedski je napravio prosječno 5 asistencija i postigao negde 11 poena za 28 minuta utakmice. Performanse Alekseja pale su u vezi sa povratkom glavnog napadača Rubija, koji se oporavio od povrede.

Kraj sezone 2012/2013

Kao rezultat toga, Šveđanka je sezonu završila sa sledećim indikatorima: za 23.5 minuta utakmice napravio je 3.7 transfera i postigao 8.6 poena. Iako ukupan procenat udara nije bio visok - 37,2%. Takođe, sportista je napravio duplo dvostruko dvostruko duplo za sezonu. Na zapadnoj konferenciji, Minnesota je zauzela samo 12. mesto (51 poraza i 31 pobjeda), što joj je onemogućilo ulazak u playoff. Iako je u januaru ekipa imala više pobeda od gubitaka (16-15). Pogoršanje igre povezano je sa povredama Andrei Kirilenko i Kevin Lovea, kao i sa nestabilnim nastupima Rubija.

Uparite sve zvezde

Šveđanin je početkom 2013. godine učestvovao u igri uzlaznih košarkaša. Održana je u okviru "Match of the Stars". Atletičar je proveo oko 18 minuta na terenu, uspeo je da napravi 4 asistencije i postigao 12 poena. Tim Šveđani su pobedili sa rezultatom 163: 135. Ranije je samo Kirilenko učestvovao u takvim utakmicama NBA.

"Philadelphia Sixers"

U offseason-u, Aleksej Šved, kao rezultat trostranog dogovora, trgovao se od "Minnesote" do "Philadelphia Sixers". Junak ovog članka je otišao zajedno sa Luke Mba. U suprotnom smeru, rukovodstvo je odlučilo da pošalje napadača Tadeusa Janga. A iz "Clevelanda" u "Minnesoti" otišli su napred Anthony Bennett i Andrew Wiggins.

Treba napomenuti da će Alexeyovi brzi kapaciteti sigurno biti u potrazi za novim timom. Uz dužnu istrajnost, on može čak i zauzeti mjesto, ako ne i glavni, onda prvi rezervni igrač. I već garantuje 20 minuta vremena na terenu. Štaviše, Šveđanin ima dobro iskustvo i radi na greškama. I okolnosti u "Filadelfiji" su se razvile na takav način da je naš sportista jednostavno obavezan da daje 100%. Pod ovim okolnostima podrazumeva se proces restrukturiranja tima i ugovornih obaveza. Trenutno Alexey nastavlja da igra za "Philadelphia", pokazujući dobre rezultate od meča do meča.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.