Sport i fitnesTenis

Olga Govortsova: biografija i teniska karijera

Prvo pominjanje tenisa pronađeno je u 11. veku. E., iako je ono tada, i dalje izgledalo kao moderan veliki tenis. Tada tenis nije imao svoje moderne atribute: lopticu, mrežu, reket. Ali, kao i svaki sport, u procesu evolucije, on je stekao sve što je danas u njemu. Tenis je postao popularan i prodorio u sve krajeve sveta. A 1896. godine, na Ljetnoj olimpijadi, ovaj sport je uključen u program takmičenja. Danas je to jedan od razvijenih sportova na svijetu, u kojem, nesumnjivo, postoje heroji. Na primjer, Monica Seles, Maria Sharapova, Steffi Graf - sportisti koji su već sami napravili ime i poznati su širom svijeta. Ali mladi ne zaostaju za starijim drugima: Gavrilova Darya, Olga Govortsova i Belinda Benčić. Danas će više detalja biti o beloruskoj atletici Olgi Govortsovi.

Detinjstvo

23. avgusta 1988. godine, u porodici Govortsova koji žive u Pinsku (SSSR, sada Belorusija) dogodio se veselji događaj: rođena je Olga kćerka. Za roditelje Olge, Tatyane i Andrey, ona je jedina ćerka u porodici, ali imaju i dva sina - Ilya i Aleksandar. Roditelji su se brinuli o devojci i odlučili su da je privuku u sport. Njihov izbor je pao na tenis - tako da su, bez znanja, odredili sudbinu svoje ćerke.

Mladi

Već u dobi od 14 godina, Olga je počela da nastupa na profesionalnim turnirima. Prvi takav je bio međunarodni ITF turnir. Nakon što je učestvovala na takmičenju iste godine, Olga Govortsova je osvojila Orange Bowl. Zatim je sledila prva pobjeda na ITF turniru u dupli, održanoj u Ramat HaSharon (Izrael). Olga Govortsova uparena sa Viktorijom Azarenko. Na istom turniru Olga ulazi u završnu fazu singla. Sledeće godine, Azarenka-Govortsov par je pobedio na Wimbledonu.

Karijera za odrasle

Do 2007. godine, svetsko ime počelo je da postaje popularno u svetu tenisa, kao što je Olga Govortsova. Tenis za devojčicu je tada postao vodič u životu, a beloruski atletičar, koji je osvojio nekoliko velikih turnira u svojoj mladosti, odlučio je nastaviti karijeru u odraslom tenisu.

Olga je 2007. godine zahvaljujući jednonedržnoj pobjedi na ITF turniru pala u top 50 najboljih tenisera jedne kategorije.

2008. godine Olga je postigla WTA turnir. Polufinale je Govortsova dovelo do 18. svetskog reketa izraelskog Šahar Peera. Bjelorusija se suočila sa Izraelcima i dostigla finale, ali Olga je bila razočarana. Pobjedu je oduzeo Lindsay Davenport. Nekoliko nedelja kasnije Olga Govortsova učestvovala je na WTA turniru u dublu, održanom u Charlestonu. Tada je bila rumunska sportska devojka Edina Gallovitz. U 1/4 Olga i Edina pobedila su par Kveta Peschke - Rennes Stubbs i stigla do polufinala. Polufinale Govortsov-Gallovitz-a sa parom Kara Black-Lizel Huber donose 1/2 finale. U ovom meču, sreća je bila na strani bjelorusko-rumunskog tima. U finalu Olga Govortsova i njen partner izgubili su Katarinu Srebotnik i Ai Sugiyama.

Četiri nedelje kasnije Olga Govortsova održala je dvostruki turnir WTA. Kompanija Belorusija bila je američka Jill Krebs. Par je dostigao finale i pobedio.

Za Olimpijske igre u Pekingu, Olga Govortsova je na svjetskom rangu na 35. mjestu. U singlu Olga je izgubila u prvom kolu Neimenovanju Serene Williams. U dublu, beloruski par Govortsov-Kustova je došao do drugog kola, gdje je izgubila od ukrajinskih sestara Bondarenka.

Finale turnira

2009 je bio za Govortsovu bogat trofeje u WTA dublu. Na turnirima u Guangdžou i Taškentu, Olga osvaja 2 WTA prvenstva. Posljednje takmičenje u singlu u 2009. bila je Kremlinski kup, gdje je, do kraja finala, Olga Gvortsova izgubila od italijanske atletičarke Francesca Schiavone.

U periodu od 2010. do 2015. godine, Olga je samo dva puta dostigla finale na turnirima pod pokroviteljstvom WTA. Najbolji rezultat u singlu tokom ovog perioda bio je oslobađanje u četvrtom kolu turnira "Grand Slam", održanoj u Wimbledonu. Na ovaj turnir bjeloruski je pristupio sa 122. mjesto na svjetskom singlu.

U dublu tokom ovog perioda osvojila je osam WTA turnira. Još 5 puta duet sa učešćem Govortsove došao je do finala. 2010. godine pobjeda je osvojila Otvoreni prvenstvo Kine. Partner Govortsove je postala kineska žena Zhuang Jiazhong. U 2011. godini, Olga je osvojila 24. red linije u dublu. Ovo ostvarenje je bilo najbolje u njegovoj karijeri. I ove godine se sećam tima Bjelorusije, koji je uključivao Govortsova, izlazak na Kup II Kup Federacije. Međutim, sledeće godine tim je izgubio lidersku poziciju. 2015. godine, u duetu sa Azarenkom Govortsovom, pobedivši u plej-ofu pobjedi nad japanskim parom, vratila je svoj tim liderima.

Lični i ne-sportski život

Olga Govortsova u detinjstvu paralelno sa tenisom bavila se umetničkom gimnastikom. Ali kada se izbor izjednači, volela je tenis. Dugogodišnji Olga trener je bio Ilyin brat.

Bivši privlačna, Govortsova učestvuje u mnogim fotografskim fotografijama. Da nije bilo profesionalne karijere tenisera, onda bi modni časopisi sigurno mogli imati naslove: "Model Olga Govortsova". Fotografije ovog prekrasnog i talentovanog sportaša zasluženo su u galerijama teniskih tema. Olga je lepota i sportski talenat u jednoj krhkoj kreaciji.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.