Sport i fitnessTenis

Pravila tenisa za početnike

Tenis je jedan od najpopularnijih sportova u svijetu danas. Svaki dan ide mnogo turnira sa različitim nagradnim fondom 15000-2500000 $ u američkoj valuti. Prvi reket svijeta poznat širom svijeta, oni su privredne subjekte koji proizvode sportske opreme. Svi znaju Marija Šarapova Serenu Uilyams, Rafaelya Nadalya i drugih velikih imena igrača. Prvi tenisu održan je davne 1884. godine, od tada igra je evoluirala, i pravila tenisa stalno mijenjaju. U ovom članku ćemo govoriti o njima.

U teniski meč dva protivnika učestvuju ili dva dvije osobe tima. Održan i muške i ženske singl i dubl takmičenja. Česte i prvenstava miješa timova.

Pravila tenisa države da se lopta mora biti prešao u igru primjenom reket jedan od igrača. Pravo na obavljanje poteze tok od jednog protivnika u drugi zauzvrat. Hranjenje loptu, igrač mora dobiti na poseban dio suda. A prijemnik ne smije pustiti loptu udariti na površini u svojoj polovini terena više nego jednom. Na loptu je stavio u igru se daje tenisera 20-25 sekundi.

Igre su podijeljene u bodove, igru i setova. Osvojiti igra prema pravilima tenisa, igrač mora osvojiti 15-30-40 poena i osvojiti drugi lutriji. Ako je rezultat u igri postaje 40-40, igrači i dalje igrati dok se razlika u dva dobio na lutriji. To jest, ako je jedan igrač osvojio teren, on je zaslužan za slovo "A" - Advantage, a onda mu je potrebno da osvoji još jednom u igri.

U cilju osvojiti cijeli set, igrač mora prikupiti šest bodova. Kada broj postane jednaka 5: 5, igrači i dalje igrati dok se razlika u dvije utakmice. Ako je rezultat je bio 6: 6, to je dobio tie-break, u kojem je igrao sedam inninga. Broj serija se može razlikovati, ovisno o turniru podu i učesnika. Na primjer, u pravilu, žene su igrali manje od 3 seta, dok je kod muškaraca taj broj može ići do pet, a meč često traje više od četiri sata. Nakon tri seta u muškoj konfrontacije i dva seta u ženskom proglasio pauzu za deset minuta - tako pročitajte pravila tenisa.

U slučaju da igrač smatra da je lopta otišla preko linije suda, a sudije su propustili ovom trenutku, on može pitati, "izazov", u kojoj je uz pomoć video replay "jastreb oko" će biti prikazan, udario loptu na sudu ili ne. Osim toga, tu je teniski sudija, da se vodi po pravilima tenisa i čine odgovarajuću presudu. On je uz pomoć linijskih sudija, koji također određuje da li je ili nije lopta otišla.

Pravila tenisa pišu ne samo za igrače i sudije. Tu su i etički. Na primjer, loš ton iz navijači navijaju i smatra bilo kakvo uplitanje sportaša. I tenis redovno uložiti žalbu na odluku sudije se takođe smatra manifestacija arogancije i nepoštovanja, uprkos činjenici da je to samo sportska igra. Tenis u svojoj istoriji obiluje neoprostivo emocionalne ispade od strane igrača.

Najbolji način da se razumije i doživjeti sva pravila i zamršenost igre je da igra tenis. Škola tenisa je prisutan u gotovo svakom gradu, što olakšava traženje partnera, i sudovi odgovarajući nivo.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.