Sport i fitnesTeniski teren

Figarovi Kerrigan Nancy: biografija i sportska karijera

Nancy Kerrigan je poznati američki figure. Dvostruki je pobednik Zimskih olimpijskih igara, dva puta osvajao medalje na Svetskom prvenstvu, a takođe je osvojio i Američko prvenstvo. Zbog intriga u reprezentaciji, napadnut je, što može uticati ne samo na sportsku karijeru, već i na zdravlje uopšte.

Biografske informacije

Kerrigan Nancy je rođen 1969. godine u malom američkom gradu Woburnu u Masačusetsu. Devojka se prvo probala na klizaljkama i postala za njih 6 godina. Dve godine kasnije počeo je da pohađa obuku za klizanje, a devet godina je prvi put pobedila na dečijim takmičenjima.

Prvi trener budućeg šampiona bio je Teresa Martin. Kada je Nens napunio 16 godina, njen novi mentor je Denise Morrisay, koji su ubrzo zamenili Mary i Ivy Scotwold. Ovaj trening tandem je ostao kod Kerrigana do kraja karijere.

1987. godine, Kerrigan Nancy se glasno najavila na juniorskom prvenstvu. 18-godišnji klizač je osvojio samo 4 mjesto, ali je prisilio da govori o sebi vodećim stručnjacima u ovom sportu. Posle 4 godine, Nancy je osvojio bronzu na Američkom prvenstvu. Ovaj rezultat joj je omogućio da učestvuje na Svetskom prvenstvu, gdje je Kerrigan ponovo postao treći.

Na Olimpijadi-90 u Albertvilu, fudbaler je pokazao jedan od najboljih programa i zasluženo osvojio bronzanu medalju.

Napad na sportiste

Pre Olimpijade-94, bio je jedan od najzloglasnijih incidenata u istoriji klizanja. Za pravo ulaska na takmičenje iz SAD-a učestvovale su Nancy Kerrigan i Tonya Harding. Drugi, želeći da se otarasi suparnika, postao je zabava na parceli.

Shane Stant je naručena da napadne Nensi i slomi joj nogu. Pronalazeci sportkinju u Detroitu, napadac je klecao i pogodio Nensija Kerrigana sa klubom na njegovom kuku. Napad je bio toliko neočekivan da ga niko nije mogao zaustaviti.

Na sreću sportista, sve je bilo samo modrica. Ovaj incident izazvao je vrlo glasan skandal u američkom i svjetskom klizanju. Ironično, Tonya Harding je uspela da pobegne iz kazne, pa čak i nastupila na Olimpijskim igrama, što je rezultiralo samo na osmom mestu.

Pošto je propustila Američko prvenstvo zbog ove povrede, figura klizač se i dalje sastajala s njenim učiniteljem u reprezentaciji svoje zemlje. Kerrigan Nensi uspela je u potpunosti vratiti svoju formu i osvojila srebrnu medalju na Olimpijadi u Lillehammeru, a tek u Ukrajini Oksana Baiul.

Lični život

Nakon što je završila sportsku karijeru, Nens se udala za svog sportskog agenta i rodila tri djece: Matthew, Brian i Nicole. Porodica živi u američkom gradu Linfildu.

Kerrigan Nancy se nije u potpunosti uključio u klizanje. Sa zadovoljstvom je prihvatila poziv da učestvuje na različitim takmičenjima, kao što su "Ratovi leda" i "Šampioni na ledu".

Bivši klizač je vodio sopstveni sportski program, a takođe je djelovao i kao komentator na različitim takmičenjima. Kerrigan je autor udžbenika o tehniku klizanja "Artistry on ice". Godine 2004. Nancy je upoznata sa američkom dvoranom za klizanje.

Copyright © 2018 bs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.